واکنش سگ به تماشای تلویزیون

?آیا سگ ها واقعا به تلویزیون نگاه می کنند و به آن واکنش نشان می دهند؟؟?
بر اساس یک مطالعه که در ژورنال درک و شناخت حیوانات (animal cognition) انجام شد پی برده شد که سگ ها همانند ما تصاویر را مشاهده می کنند و انها تصاویر سگ های دیگر را تشخیص می دهند ولی آنها تصاویر را با سرعت بیشتری می بینند و در رنج دو رنگ اصلی زرد و آبی می بینند درحالی که انسان کلیه ی رنگ ها را می بیند .
دکتر Nicolas Dodman  یک دامپزشک رفتارشناس می گوید چشم سگ ها تصاویر را با سرعت بیشتری نسبت به چشم ما می بینند و دید سگ ها از تلویزیون های امروزی درست مثل دید ما از تلویزیون های قدیمی است که تعداد فرم کمتری را در هر ثانیه نمایش می دهند و تصاویر را به صورت لرزان مشاهده می کنند مثل فیلم های قدیمی.
سگ ها با مشاهده ی تلویزیون به دنبال چیزهایی که انها را جذب کرده می دوند و پس از مشاهده ی ان در تلویزیون در اطراف و در خارج از تلویزیون به دنبال آن می گردند و گاهی هنگامی که صاحبانشان در منزل نیستند شاید خوب باشد که انها به تماشای تلویزیون بپردازند .
البته برخی از سگ ها نسبت به تلویزیون بی احساس هستند و هرگز به دنبال انها در خارج از تلویزیون نمی گردند.بعضی نیز به پارس کردن سگها در تلویزیون واکنش نشان می دهند.
✅جالب است بدانید سگ ها یک کانال اچ دی  مخصوص خود در تلویزیون دارند که تعداد فرم بیشتری را در هر ثانیه نمایش می دهد و بر طبق رنگ های خاصی که در محدوده ی بینایی آنها است تنظیم شده است .(DogTv)
❗️قابل ذکر است که سگهای شکاری که با بو تحریک می شوند به تلویزیون نگاه کردن تمایلی نشان نمی دهند اما سگ هایی مثل تریر ها که به اشیا متحرک واکنش نشان می دهند تلویزیون را دوست دارند.
???

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.