واقعیت های فروش

واقعیت های فروش

واقعیت های فروش

امروزه تغییر و تحول در هر رشته از صنعتی، روند بسیار سریع‌تری نسبت به گذشته دارد‌. چه بخواهیم چه نخواهیم بازار به نحو شگفت‌انگیزی دستخوش تغییر می‌شود و شما هم باید متناسب با آن تغییر کنید. اگر می‌خواهید باقی بمانید نیاز نیست که قوی‌ترین یا باهوش‌ترین باشی؛ بلکه پیروز کسی است که خود را با واقعیت های فروش تطبیق می‌دهد.

واقعیت های فروش که باید در ذهن و عمل شما یکی شود تا به نتایج موفقیت‌آمیزی در فروش و درآمد ایده آل برسید:

 

  • کثرت تعداد فروشندگان نسبت به خریداران

امروزه شاهد وجود تعداد بیشتری فروشنده نسبت به خریدارانیم و رقابت در مقایسه با گذشته، شدیدتر و جدی‌تر شده است. با مشتریانی مواجهیم که حاضرند برای کالا یا خدماتی که جذاب است پول خوبی بپردازند. پس بدانید ایستایی و توقف در جایگاه امروزتان مانع طی کردن مدارج ترقی است.

 

  • پیچیده شدن فرایند فروش

مروزه فرآیند فروش، بسیار پیچیده‌تر و دشوارتر از گذشته است. عرضه کالا و خدمات، قیمت‌ها و امکانات بالقوه، همه و همه از تمایزات شرکت‌ها است.

نیازهای خریداران، خواسته‌ها، اشتیاق و ذوق به خرید و مسائلشان بسیار قابل تامل و پیچیده‌اند. جهت فروش می‌بایست پیوسته در ارتباط، تماس و ملاقات با آن‌ها بود و این به‌سختی کار می‌افزاید و سیر صعودی پیچیده شدن کماکان ادامه دارد. پس فروشنده‌ای موفق است که در این مسیر، همگام با خواسته‌ها و نیازها سریع‌تر حرکت کند تا از قافله تندروی سایر رقبا عقب نماند.

  • ضرورت شفاف‌سازی و روشنگری

تمرکز و شفاف‌سازی، سومین واقعیتی است که نباید از نظر دور داشت. این خصیصه درگذشته کمتر موردتوجه بود. باید قادر به تشخیص دقیق مشتری ایده آل خود باشید، آن‌هم در کوتاه‌ترین زمان ممکن.

به‌بیان‌دیگر، شما به‌عنوان فروشنده تا جایی که امکان دارد می‌بایست از صرف و هدر دادن وقت مشتری که توان و قصد خرید ندارد، اجتناب نمایید.

به خود بگویید باید در سریع‌ترین زمان ممکن مشتری ایده آل را بیابم و از این بابت وقت بیشتری تلف نکنم. همچنین از خود بپرسید چرا مشتری من را به سایر رقبا ترجیح داده است؟ پیروزی در این رقابت چه منفعتی را برای من رقم می‌زند؟

با وسعت بخشیدن در حوزه شفاف‌سازی و روشنگری، بهترین مشتری‌های محصولات و خدماتتان را خواهید یافت. چه‌بسا در زمانی کوتاه‌تر قادر به شناسایی آن‌ها خواهید بود. با تمرکز و تامل بر این مشتریان ویژه، حدود ۲۰ درصد سرمایه‌داری خواهید داشت و نردبان ترقی را طی خواهید نمود.

 

منبع: کتاب «اوج موفقیت در فروش و ایجاد رابطه با خریدار»

Share:

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest

شبکه های اجتماعی

محبوبترین ها

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

نوشته های مرتبط

shahrzadgallery

گالری شهرزاد زندگی لوکس با تجهیزات لوکس ما بهترین ها را برایتان فراهم میکنیم مرجع فروش جدیدترین محصولات دکوری لوکس و برند 0513899127 مشهد،مركز تجاری

ادامه مطلب »

ghasemian

طراحی لوگو، طراحی بنر های تبلیغاتی، طراحی کارت ویزیت، طراحی پست های اینستاگرامی و…

ادامه مطلب »

سعید نمایی

گویندگی موشن گرافیک تیزر نریشن کتاب صوتی جهت سفارش گویندگی و شنیدن نمونه کارها با شماره 09154176831 تماس حاصل کنید. سعید نمایی تلفن 09154176831 اینستا

ادامه مطلب »

ali-sadr

علی صدرآبادی مدرس دوره های کارآفرینی سابقه تدریس طولانی در دانشگاه های معتبر تدریس دوره های کنترل پروژه مشاوره صنایع مشاور کسب و کارهای نوپا

ادامه مطلب »