مشخصات ظرفشویی اسنوا

از جدیدترین دستاوردهای صنعت لوازم خانگی، ماشین های ظرفشویی اسنوا هستند. که توسط شرکت اسنوا با بروز ترین و زیباترین شکل طراحی و تولید میشوند. ظرفشویی اسنوا با استفاده از آب و شوینده های موجود. به کمک فواره ها و آبپاش ها، با سرعت و فشار قوی ظروف را میشوید. این روزها، انواع جدیدی از این ماشین ها به بازار آمده که به جای آب، با بخار داغ، ظرف های کثیف و حتی خشک را می شویند.

مصرف آب و انرژی شان هم نسبت به مدل های قبلی بسیار پایین است. اینکه شما کدام مدل را پسند میکنید سلیقه شماست. برای خرید یکی از این ظرفشویی ها مهمترین مسئله آن است که ظرفیت ظرفشویی و هزینه ای که قرار است در نظر بگیرید، را بدانید.

چرا که ظرفیت ظرفشویی با قیمت ظرفشویی رابطه مستقیم دارد. برای بررسی قیمت ظرفشویی اسنوا و همچنین دیگر جزئیات هریک از ظرفشویی های این برند کافی است سری به نمایندگی های اسنوا بزنید و پس از انتخاب ظرفشویی مورد نظرتان ، آنرا سفارش دهید.

یخچال فریزرهای اسنوا

دانلود کاتالوگ محصولات اسنوا

ماشین ظرفشویی امروزه یکی از مهمترین لوازم خانگی است. که به کمک خانواده‌ها آمده است و زندگی پرمشغله افراد را ساده‌تر کرده است.

شاید در نگاه اول ماشین ظرفشویی مانند یخچال ، لباسشویی و سایر لوازم خانگی مهم و اولیه ، به چشم نیاید. اما فراموش نکنید، که همین چند سال پیش نیز ماشین لباسشویی هم جزئی از لوازم مهم نبود. مادرهای ما با دست لباس‌ها را می‌شستند. اما امروزه به یک دستگاه مهم تبدیل شده. بنابراین ماشین ظرفشویی، شاید امروزه به دلیل نوپا بودن در بازار ایران همچنان نکته مهمی نباشد. اما وجود آن می‌تواند، بسیار مفید و کارآمد باشد. نباید فراموش کرد که اولین ماشین ظرفشویی در سال 1886 برای یک خانواده ثروتمند طراحی و تولید شد. پس از آن به لوازم خانگی مهم تبدیل گشت.

معرفی و راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

حال برای شروع این مطلب ، قصد داریم در ابتدا به معرفی انواع ماشین‌های ظرفشویی پرداخته و در ادامه به سایر نکات مهم در خرید ماشین ظرفشویی بپردازیم.

ماشین ظرفشویی ایستاده

ماشین ظرفشویی ایستاده یا همان مبله، یکی از پرطرفدارترین نوع‌های این ماشین است. که امروزه در اکثر مغازه‌ها و در همه برندها قابل مشاهده می‌باشد. این ماشین همانند یک ماشین لباسشویی با ابعادی متفاوت و یا یکسان با ماشین لباسشویی تولید و توزیع می‌گردد. این نوع ماشین‌ها عموماً دارای ظرفیت‌های بالا تا 14 و حتی 16 نفره هستند که نشان از حجم بالای مخزن قرارگیری ظروف می‌باشد.

یخچال فریزرهای اسنوا

دانلود کاتالوگ محصولات اسنوا

ماشین ظرفشویی رومیزی

یکی دیگر از مدل‌هایی که خانواده‌های کم جمعیت را به راحتی پاسخگو است. این نوع ماشین می‌باشد. این مدل‌ها در سایز‌هایی طراحی می‌شود. که قابلیت قرار گرفتن بر روی کابینت را دارا بوده و عموماً در کنار سینک ظرفشویی قرار می‌گیرند.

 

ماشین ظرف شویی توکار

مانند هر لوازم خانگی دیگری ، ماشین ظرفشویی دارای مدل توکار بوده. و قابلیت قرارگیری در داخل کابینت و یا یک فضای بسته را دارا می‌باشد. این نوع نسبت به ماشین ظرفشویی ایستاده فضای کمتری را اشغال کرده. و عموماً به شکلی طراحی می‌شود که در زیر سینک ظرفشویی قرار بگیرد.

نکات مهم در خرید ماشین ظرفشویی

یخچال فریزرهای اسنوا

دانلود کاتالوگ محصولات اسنوا

ظرفیت ماشین ظرفشویی

ظرفیت ماشین‌های ظرفشویی نسبت به نوع آن از 4 تا 16 نفره به صورت کلی عرضه می‌شود. که شما نسبت به تعداد افراد خانواده ، مهمانی‌ها ، استفاده چند باره آن در طول روز می‌توانید ظرفیت مناسب را بیابید. به طور مثال ، اگر شما یک خانواده 4 نفره دارید. که در نظر دارید روزانه یک بار از این ماشین استفاده نمایید. بهتر است یک ماشین 8 نفره تهیه کنید. تا تمامی ظروف کثیف شده در روز را جمع کرد و در پایان روز با ماشین آن را بشویید.

تعداد برنامه‌های شستشو

ماشین‌های ظرفشویی نوین دارای تعداد برنامه‌های متعددی برای شستشوی سریع ، مقدماتی ، نرمال ، زیاد و … هستند. که کمک شایانی به میزان مصرف بهینه مواد شوینده، آب و انرژی خواهند کرد. به طور مثال در صورتی که ماشین ظرفشویی خود را با ظروف میوه ، چای و یا ظروف غیر چرب پر کرده‌اید، می‌توانید از برنامه شستشوی سریع استفاده کنید. تا مواد شوینده کمتری مصرف شود و سریعاً سیکل زمانی شستشو کاهش یابد.

بودجه مورد نظر برای خرید ماشین ظرفشویی

مانند هر خرید دیگری ، باید برای ماشین ظرفشویی خود بودجه مورد نظر را تعیین کنید. تا نسبت به آن به دنبال قابلیت‌ها و برند مورد نظر خود باشید. همانطور که می‌دانید امروزه ماشین‌های ظرفشویی مانند سایر لوازم خانگی با اضافه کردن و یا کم کردن بودجه به میزان کم نیز می‌تواند انتخاب‌های شما را محدود یا افزایش دهد. بنابراین قبل از شروع جستجو در ماشین‌های ظرفشویی ، بودجه خود را مشخص کنید.

سیستم فیلترینگ آب

یکی از نکاتی که امروزه خیلی کم به آن توجه می‌شود ، سیستم فیلترینگ آب توسط ماشین است. آب آشامیدنی منازل در ایران عمومآً دارای املاح و ناخالصی زیادی است. این امر جدا از کاهش عمر لوازم مصرفی آبرسانی در ماشین‌های ظرفشویی باعث خواهد شد. که کیفیت شستشو ظروف پایین آید و ظروف با لکه‌های چربی یا سفیدک همراه شود.

پس در هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید. که ماشین ظرفشویی مورد نظر شما قابلیت فیلترینگ آب را دارا باشد تا ظروف شما کاملاً تمیز باشد.

فضای داخلی و تعداد سبدها

مطمئناً فضای داخلی یک ماشین ظرفشویی نسبت به ظرفیت تعداد نفرات آن متغیر است. اما استفاده بهینه از فضا و همچنین قرارگرفتن تعدادی سبد برای قرار دادن ظروف ، کیفیت طراحی ماشین ظرفشویی را می‌رساند.

شرکت‌های بزرگ تولیدکننده ماشین ظرفشویی مانند اسنوا ، طراحی‌هایی مدرن دارند. و باعث می‌شوند که ظرفیت از آنچه که در کاتالوگ محصولات نوشته شده است بیشتر به نظر رسیده و همچنین کیفیت شستشو نیز افزایش یابد.

یخچال فریزرهای اسنوا

دانلود کاتالوگ محصولات اسنوا

قابلیت ضد عفونی

این قابلیت ، یکی دیگر از امکاناتی است ماشین‌های ظرفشویی را نسبت به هم متمایز می‌نماید. تکنولوژی ضدعفونی یکی از مواردی است که تمیز بودن ظروف بسیار مهم بوده. و در صورتی که این قابلیت در ماشین لحاظ نشده باشد. باید شما با موارد ضدعفونی که به ماشین اضافه می‌کنید. این امر را پیش بگیرد. اما ماشین‌هایی هستند که با تکنولوژی‌های مختلف و بدون مصرف موادی خاص، تمامی ظروف را ضد عفونی کرده تا شما در وعده‌های بعدی با خیالی راحت غذا را در ظروف خود میل کنید.

جنس محفظه

از نظر کارشناسان اهل فن ، جنس محفظه ماشین ظرفشویی یکی از مهمترین مواردی است که بسیار مهم خواهد بود. امروزه محفظه ماشین‌های ظرفشویی در نوع پلاستیک و استیل عرضه می‌شوند که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند. اما به طور کلی محفظه‌های استیل زنگ نمی‌زنند ، پس از شستشو با آب داغ فرم خود را از دست نداده و همچنین آلودگی را به خود جذب نمی‌کنند ، بنابراین عمر طولانی‌تری نسبت به استیل دارند و انتخاب مناسبی خواهند بود.

قابلیت براق کنندگی

براق کنندگی یکی از ویژگی‌های جذاب ماشین‌های ظرفشویی است که امروزه به آن اضافه شده است. این سیستم به شکلی طراحی شده که پس از شستشو ، مایع براق کننده را که از قبل توسط شما در آن ریخته‌اید ، بر روی سطوح ظروف پاشیده تا ظروف شما براق و تمیزتر بنظر برسند.

قابلیت شستشو میوه

با پیشرفت ظرفشویی‌ها ، قابلیت‌های متعددی مانند قابلیت شستشو میوه و سبزیجات در بازار تجاری به چشم می‌خورد و هر یک از برندها برای افزایش کارایی دستگاه خود ، قابلیت نوین مانند این قابلیت را اضافه می‌کنند که ممکن است برای شما خریدار محترم مهم باشد و برای همین یک قابلیت متفاوت برند خود را تغییر داده و ماشینی دیگر خریداری نمایید.

قابلیت شستشو قابلمه

در ابتدای امر ماشین‌های ظرفشویی دارای این قابلیت نبودند و به دلیل غیر مسطح بودن قابلمه‌ها امکان شستشو آن در ماشین ظرفشویی امکان‌پذیر نبود. اما با پیشرفت این ماشین‌ها و طراحی متفاوت نازل‌های پرتاب کننده آب و مواد شوینده این امکان میسر شد و امروزه برخی از ماشین‌های ظرفشویی برنامه جداگانه برای شستشو این نوع ظروف دارند که ممکن است شما نسبت به نیاز خود در خانه ، به دنبال ماشینی با قابلیت شستشو قابلمه باشید.

یخچال فریزرهای اسنوا

دانلود کاتالوگ محصولات اسنوا