محصول متغیر در ووکامرس

در ادامه آموزش ووکامرس در اصناف 724 میخواهیم در مورد محصول متغیر در ووکامرس آموزشی کامل و به صورت گزینه به گزینه ارائه دهیم تا شما با فروش این مدل محصولاتی آشنا شوید. از محصولات متغیر برای فروش انواع مختلف یک محصول استفاده می شود.

محصول متغیر:

به محصولاتی که یکی هستند اما در جزئیات با هم تفاوت دارند محصول متغیر گفته می شود. مثلا ما یک پیراهن داریم که داری ۵ رنگ متفاوت است. یعنی فقط تو رنگ با هم فرق میکنند. یا مثلا یک مانتو دخترانه داریم که جنس، نوع دوخت و مدلش یکی است فقط در رنگ با هم فرق میکنند.

نکته:

با استفاده از محصول متغیر در ووکامرس میتوانید محصولات یکسان با چندین تغییر را به مشتریان عرضه کنید. این تغییرات ممکن است در رنگ، سایز، قیمت و … باشد.

محصول متغیر در ووکامرس

برای فروش محصول متغیر در ووکامرس کافیه مثل بقیه محصولات که اضافه میکنیم از منوی محصولات، زیر منوی افزودن جدید رو بزنید تا وارد صفحه افزودن محصول جدید شوید. مانند تصویر زیر:

محصول متغیر در ووکامرس

بعد از اینکه وارد صفحه محصول شدید مانند افزودن محصولات دیگر، تمام توضیحات، عنوان، برچسب، دسته، عکس اصلی و گالری عکس رو انتخاب میکنیم. (اگر نمیدونید چطور محصول اضافه می شود پیشنهاد میکنم مقاله افزودن محصول در ووکامرس را مطالعه کنید به صورت کامل نحوه ایجاد محصول جدید رو آموزش داده ایم.)

بعد در این بخش باید تنظیمات محصول متغیر در ووکامرس را انجام دهید از جعبه اطلاعات محصول، نوع محصول را، روی محصول متغیر قرار دهید مانند تصویر زیر:

محصول متغیر در ووکامرس

 

بعد از اینکه نوع محصول رو، روی محصول متغیر قرار دادید باید برای محصول از ویژگیهایی که قبلا تعریف کرده اید، ویژگی مورد نظر را انتخاب کنید. (مثلا میخواید از یک مدل ساعت، سه رنگش رو به فروش برسوند- پس باید ویژگی رنگ رو تعریف کنید) . (اگر نمیدونید چطور ویژگی اضافه می شود پیشنهاد میکنم مقاله افزودن ویژگی در ووکامرس را مطالعه کنید به صورت کامل ویژگی ها رو آموزش داده ایم.)

بعد از اضافه کردن ویژگی در ووکامرس حالا دوباره به صفحه محصول بر میگردیم و به سراغ جعبه اطلاعات محصول میرویم در این جعبه به تب ویژگی ها میرویم و از منوی آن ویژگی رنگ رو انتخاب میکنیم و روی دکمه افزودن کلیک می کنیم مانند تصویر زیر:

ویژگی در ووکامرس

بعد از افزودن ویژگی باید از بخش مقدارها، رنگ های مورد نظر رو انتخاب کنید مانند تصویر زیر:

محصول متغیر در ووکامرس

بعد از اینکه مقدارها رو انتخاب کردید باید تیک گزینه استفاده برای متغیرها رو بزنید تا از این ویژگی در بخش متغیرها استفاده کنیم. مانند تصویر زیر:

محصول متغیر در ووکامرس

حال باید این تنظیمات رو ذخیره کنید. کافیه روی گزینه ذخیره ویژگی ها کلیک کنید تا این تنظیمات ذخیره شود.

در ادامه آموزش محصول متغیر در ووکامرس، کارمون با تب ویژگی ها تموم شد به سراغ تب متغیرها می رویم. در این تب باید از ویژگی های که قبلا اضافه کردیم متغیر بسازیم. کافیه وارد تب متغیر شوم و از بالا ساخت متغیرها از همه ویژگی ها رو کلیک کنید و دکمه برو رو بزنید مانند تصویر زیر:

محصول متغیر در ووکامرس

بعد از اینکه دکمه برو رو زدید، ویژگی ها اضافه شد مانند تصویر زیر:

محصول متغیر در ووکامرس

خب الان ما ویژگی رنگ ها رو اضافه کردیم باید برای هر کدوم قیمت در نظر بگیریم کافیه رو فلش سمت چپ کلیک کنید تا صفحه رنگ مورد نظر باز شود مانند تصویر زیر:

محصول متغیر در ووکامرس

معرفی جزئیات متغیر در محصول در ووکامرس

۱- آیکن:

در این بخش میتوانید برای رنگ آبی این محصول عکس انتخاب کنید. بهتره رنگ محصولی که آبی رنگ است را وارد کنید.

۲- فعال شده:

یعنی شما این محصول با این رنگ رو فعال کرده اید. برای فعال سازی یا غیر فعال کردن از این گزینه استفاده کنید.

۳- دانلودی:

اگر محصول دانلودی است میتوانید از این گزینه استفاده کنید. چون اینجا محصول ما ساعت است نیاز به تیک این گزینه نیست.

۴- مجازی:

اگر محصول شما احتیاج به ارسال پستی نداشته باشد این گزینه رو فعال میکنید. یعنی این محصول مجازی است.

۵- مدیریت موجودی انبار:

اگر تیک این گزینه رو بزنید دو فیلد دیگر اضافه می شود برای مدیریت انبار، قبلا در مقاله اطلاعات محصول در ووکامرس در این باره کامل صحبت کردیم.

۶- شناسه محصول:

این بخش مربوط به شناسه محصول یا همون SKU است. که بعدا کامل در موردش صحبت میکنیم.

۷- قیمت محصول:

در این بخش قیمت این محصول رو وارد میکنید.

۸- قیمت فروش فوق العاده:

اگر خواستید این محصول رو در حالت فروش فوق العاده قرار دهید کافیه قیمت رو وارد کنید و اگر خواستید زمان مشخص کنید کافیه روی گزینه زمان بندی فروش کلیک کنید.

۹- وضعیت موجودی در انبار:

از طریق این گزینه میتوانید وضعیت محصول در انبار رو تغییر دهید آیا محصول موجود هست یا نه، یا اصلا در حال پیش خرید باشد.

۱۰- وزن:

در این بخش میتوانید وزن محصول را وارد کنید که بر اساس کیلو گرم مشخص می شود.

۱۱- ابعاد:

در این بخش میتوانید طول، عرض و ارتفاع محصول رو مشخص کنید.

۱۲- کلاس ارسال:

اگر در بخش تنظیمات حمل و نقل ووکامرس، کلاس خاصی رو تعریف کردید یعنی روش خاصی برای ارسال مرسوله میتوانید در این بخش آن را انتخاب کنید.

۱۳- توضیحات:

در این بخش میتوانید یک نام و توضحات برای این متغیر تعریف کنید.

نکته: برای دو رنگ بعدی هم تغییرات رو لحاظ میکنید و تنظیم کرده و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک میکنید تا ذخیره شود.

بعد از اینکه این تغییرات رو انجام دادید و محصول رو منتشر کردید وارد صفحه محصول در سایت شوید. اگر توجه کنید که بخش انتخاب رنگ مشخص شده و تا انتخاب رنگ رو نزنید قیمت محصول نمایان نمی شود.

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment