طرز تهیه کیک با لایه کاسترد (کاستارد)

کیک با لایه کاسترد یک دستور غنی است که بیش از 200 سال است که میزهای شام را تزئین کرده است! فقط با 9 ماده ، تهیه آن بسیار آسان است و فوق العاده خوشمزه است!

کیک با لایه کاسترد یا پای کاستارد یک دستور العمل امتحان شده و واقعی است که به رومیان باستان برمی گردد! آنها کسانی بودند که ابتدا خواص اتصال دهنده در تخم مرغ را کشف کردند ، و از آن زمان به بعد ، مردم این دسر غنی و خوشمزه را تهیه می کنند.

پای کاستارد یک دسر قدیمی است که مردم آن را نزدیک به 200 سال است که تهیه می کنند. این کیک با پوسته ای کره ای و پر از تخم مرغ و شیرینی خامه ای-و کمی جوز هندی روی آن پاشیده شده است-این کیک صاف ، ابریشمی و لطیف، غنی از مواد ارزشمند است. این دستور دسر محبوب همیشه مورد استقبال مهمانان قرار می گیرد!

فقط با 9 ماده طعم فوق العاده شگفت انگیزی خلق کنید. دسر کاسترد یا کاستارد نوعی دسر نشاسته‌ای خوشمزه و ساده است که با استفاده از پودر کاسترد یا نشاسته ذرت تهیه می‌شود. دسر کاسترد را می‌توان با افزودن مواد مختلفی مانند پودر کاکائو، زعفران، پوره میوه، وانیل و … به شکل‌های مختلف و با طعم‌های متفاوت تهیه نمود.

https://aparat.com/v/Fm75I

مواد لازم:

1 و ¼ فنجان آرد همه منظوره
¼ قاشق چایخوری نمک
¼ قاشق چایخوری شکر 
½ فنجان کره بدون نمک
4-6 قاشق غذاخوری آب سرد
4 تخم مرغ بزرگ
½ فنجان شکر سفید
2 فنجان شیر
½ فنجان خامه پرچرب
¼ قاشق چایخوری نمک
2 قاشق چایخوری اسانس وانیل
⅛ قاشق چایخوری جوز هند


با تشکر از شرکت دنیای طعم ورنگ درخشان (تولید کننده انواع رنگ های خوراکی، پودر ژله، دسر، کاسترد و نوشیدنی و ... با برند سیرنگ و نیلیگون  www.tamorang.ir ) که از ما حمایت می کنند. حتما به سایتشون سر بزنید.

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment