جاذبه های گردشگری شهرستان شفت ( آبشار وزن بن)

آبشار وزن بن از جمله جاذبه های دیدنی شهرستان شفت است . این آبشار در مسیر جاده قدیمی گنجار به امام زاده اسحاق در منطقه سفید مزگی واقع شده است . از مسیر قدیمی شالما به امامزاده اسحق نیز قابل دسترسی است. کوتاهترین و دیدنی ترین مسیر از مرکز شهرشتان شفت به امامزاده اسحاق از گنجار عبور میکند که هنوز این مسیر نا تمام مانده است اما نیمی از این مسیر یعنی تا خشک دره (دره سنگی گنجار) رفت آمد با وسایل نقلیه با سهولت امکان پذیر است. روستای گنجار از مناطق بکر وطبیعی شهرستان شفت و از توابع بخش احمد سر گوراب استان گیلان است.

در اطراف آبشار وزن بن و در مسیر حرکت به سمت آن شاهد طبیعت بسیار زیبایی خواهید بود . درختان توسکا که پیرامون آبشار را فراگرفته اند و گیاهان سر سبز و گل های وحشی موجب به وجود آمدن منظره بسیار جالب و چشم نوازی شده است که گردشگران بسیاری را مجذوب خود می کند . در کنار این آبشار صخره های بزرگ و وسیع بسیاری وجود دارد که از آن ها چشمه های کوچک و بزرگ زیادی می جوشند که باعث شده علاوه بر منظره زیبایی که به وجود می آید ، آب و هوای این منطقه نیز بسیار مطبوع و دلپذیر شود.

از دیگر مناطق دیدنی این منطقه در دوکیلو متر جاده گنجار به امام زاده اسحاق،گندم آرد (بام سبز گنجار) قرار دارد که چشم اندازی بسیار زیبا به شهرستانهای شفت، فومن و قسمت های از شهر رشت دارد. پس از گندم آرد (بام سبز گنجار) تا آبشار وزن بن کمتر از یک کیلومتر فاصله است که از مسیر اصلی جاده به سمت راست تقریبا ۳۰۰ متر تا آبشار فاصله است. این آبشار در ادامه مسیر خشک دره (دره سنگی گنجار) قرار دارد که با سنگهای لایه لایه و بسیا زیبا در کف دره و حاشیه ای پوشیده از گلهای وحشی و درختانی تنومند مجموعه ای بسیار زیبا و دیدنی را به تصویر کشیده است. خشک دره (دره سنگی گنجار)، دره ای بسیار زیبا در فاصله ای تقریبا دو کیلومتری بام سبز گنجار قرار داری که توسط یک پل کوچک از جاده اصلی عبور کرده و به سمت پایین دست مسیر خود ادامه میدهد.

سفر به این آبشار زیبا به همه دوست داران طبیعت و گردشگران توصیه می شود زیرا این آبشار به سبب ناشناخته ماندن و به تبع دست نخورده ماندن دارای جلوه بسیار زیبا و بکر و چشم نوازی می باشد .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.