توصیه های جادویی برای موفقیت

توصیه های جادویی برای موفقیت

بیشتر افراد به موفقیت در رابطه با کار و ثروت فکر می کنند. اما به عقیده ی من، شما به معنای واقعی موفق نیستید. مگر این که موفقیت واقعی در تمام چرخه های زندگی شما نفوذ کرده باشد. هفت پره ی چرخ عبارت اند از:

کاری.

خانوادگی.

مالی.

شخصی.

فکری.

جسمی.

روحی.

قبل از اینکه بتوانید لذت واقعی موفقیت را تجربه کنید. باید در هر یک از این زمینه ها تا حدی موفقیت به دست آورید. از این رو، موفقیت واقعی، همه ی زمینه های زندگی را پوشش می دهد.

موفقیت چیست؟

توصیه های جادویی برای موفقیت هر فرد شامل مواردی گوناگون است. در این مقاله به چند نشانه از موفقیت اشاره میکنیم:

موفقیت واقعی بستن در اتاق کارتان در پایان روز است. همراه با لبخندی حاکی از رضایتی لذت بخش که چهره ی شما را فرا گرفته است. این حالت یعنی شما کار خود را خوب انجام داده اید. و افرادی که در ارتباط با شما بوده اند تجربه ای مثبت داشته اند.

موفقیت واقعی یعنی انتظار رسیدن به خانه و دیدن افرادی که دوستشان دارید. این حالت نشان می دهد که شما آزادانه احساس و فکر خود را با افرادی که دوستشان دارید و به آنها علاقه مندید تقسیم می کنید. موفقیت یعنی مورد علاقه و عشق افرادی باشید که دوستشان دارید.

موفقیت واقعی یعنی پرداخت صورت حساب ها و این که می دانید پول کافی برای پرداخت آنها در این ماه و ماه آینده دارید. یعنی دانستن این که شما ارزیابی های لازم را انجام داده اید. تا اطمینان یابید امنیت مالی خانواده ی شما در صورت مرگ تان تضمین است.

موفقیت یعنی بدانید کجا بچرخید. در حالی که به نظر می رسد جایی برای چرخیدن وجود ندارد. داشتن زندگی معنوی، مشابه غذا خوردن و نوشیدن است. و این حالت لازم است!

موفقیت واقعی یعنی داشتن علایق و سرگرمی هایی برای فراخواندن خودتان یعنی چیزهایی که شما انجام و دوباره ی آن را پیش بینی می کنید. داشتن علایق و سرگرمی احساس آرامش و لذت به شما می دهد.

موفقیت یعنی صبح از خواب برخیزید. و احساس خوبی داشته باشید. و بدانید درست غذا می خورید. و مرتب ورزش می کنید. و هر کاری می توانید انجام دهید تا تندرست همیشگی خود را تضمین کنید.

موفقیت واقعی یعنی خاموش کردن چراغ ها. سُر خوردن زیر لحاف و فکر کردن به خود. «هرگز بهتر از این نمی شود!» این دعایی است که برای تشکر از آفریدگار خود زمزمه می کنید. قبل از اینکه به خوابی عمیق و آرام فرو روید.

چه چیزهایی موفقیت نیست؟

در این بخش به چند مورد اشاره میکنیم که موفقیت به شمار نمی آید:

موفقیت این نیست که در طول هفته چهار بار از محل کار به خانه زنگ بزنید. و از اینکه نمی توانید شام را در کنار خانواده باشید، عذرخواهی کنید.

موفقیت این نیست که با عجله به طرف خانه بروید. و پشت درهای بسته خود را پنهان کنید. یا سرگرم تماشای تلویزیون شوید. فقط به این دلیل که پس از روزی که گذرانده ام به خلوتی برای خودم احتیاج دارم.

موفقیت این نیست که تمام ثروت دنیا را داشته باشید. و هنوز به دنبال آن هستید که چگونه می توانید بیشتر از ثروتمندان دیگر دنیا، ثروت داشته باشید.

موفقیت این نیست که همیشه کار کنید و بازی و ورزش نکنید.

موفقیت این نیست که شمع را از هر دو طرف روشن کنید. و با رژیم غذایی زندگی کنید. که از طریق دریچه های کوچک به شما نمایانده شده است.

موفقیت این نیست که انرژی ذهنی خود را صرف این موضوع کنید. تا دریابید چرا طرح شما به موقع تمام نشده است. چرا در مسابقات مدرسه ی فرزندتان حاضر نمی شوید. چرا، چشمان شما سرخ است و فشارخونتان از سقف بالاتر می زند. چرا برنامه ی گلف را لغو می کنید. و چرا در زندگی خود از هیچگونه لذتی بهره مند نمی شوید؟

موفقیت به طور مستقیم به داشتن زندگی متعادل مربوط می شود. اگر هر یک از این زمینه ها هماهنگ نباشد، تمام زمینه های زندگی شما از این ناهماهنگی رنج می برد.

 

برگرفته از کتاب توصیه های جادویی برای موفقیت