اصناف 724

تنظیمات حمل و نقل ووکامرس

برای دسترسی به تنظیمات حمل و نقل ووکامرس باید ابتدا از منوی ووکامرس روی گزینه پیکربندی ووکامرس کلیک کنید بعد از صفحه ای که نمایان می شود گزینه حمل و نقل رو بزنید تا وارد بخش تنظیمات حمل و نقل ووکامرس شوید. مانند تصویر زیر:

در این بخش سه بخش داریم: مناطق حمل و نقل، گزینه های حمل و نقل و روش های حمل و نقل که هر کدام رو به صورت جدا آموزش میدهیم.

مناطق حمل و نقل

برای تنظیمات حمل و نقل ووکامرس از این بخش شروع میکنیم. کافیه از تب حمل و نقل روی گزینه مناطق حمل و نقل کلیک کنید.

در این بخش مشخص میکنید برای هر استان یا شهر به چه شکلی محصول ارسال میکنید. مثلا فروشگاه تهران هستش و میخواهید برای تهران علاوه بر پست پیشتاز، ارسال با پیک هم داشته باشید کافیه از این بخش انواع مختلف رو تعریف کنید.

روی دکمه افزودن ناحیه حمل و نقل کلیک کنید تا صفحه جدیدی باز شود مانند تصویر زیر:

۱- نام منطقه: در این بخش نامی برای منطقه در نظر بگیرید. مثلا میخواهید برای تهران، ناحیه حمل و نقل تعریف کنید. در نام منطقه، بزنید تهران
۲- مناطق ناحیه ها: در این بخش ناحیه های مورد نظر رو بزنید. اینجا که فقط تهران رو در نظر گرفتیم در مناطق ناحیه هم تهران رو میزنیم.
۳- روش های حمل و نقل: در این بخش باید روش حمل و نقل رو مشخص کنیم. کافیه روی دکمه افزودن روش حمل و نقل کلیک کنید تا صفحه ای جدید باز شود در این صفحه جدید روش حمل و نقل رو مشخص کنید مانند تصویر زیر:

تنظیمات حمل و نقل ووکامرس

یک مدل رو مشخص کنید و روی دکمه افزودن روش حمل و نقل کلیک کنید تا اضافه شود.
۴- ذخیره تغییرات: بعد روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا ذخیره شود.

گزینه های حمل و نقل

این بخش مربوط به محاسبات هزینه ارسال و مقصد ارسال می باشد و جز بخش های مهم تنظیمات حمل و نقل ووکامرس است.

تنظیمات حمل و نقل ووکامرس

محاسبات

۱- فعال کردن محاسبه‌گر هزینه ارسال در برگه سبدخرید: در صورتی که تیک این گزینه رو بزنید یک باکس کوچک به برگه سبد خرید اضافه می شود که در آن هزینه ی ارسال محاسبه شده و به کاربر نمایش داده خواهد شد.
۲- هزینه حمل کالا را تا زمانی که خریدار آدرس خود را وارد نکرده است نمایش نده: اگر تیک این گزینه رو بزنید تا زمانی که خریدار اطلاعات آدرس را پر نکند هزینه حمل و نقل محاسبه نمی شود. یعنی باید اطلاعات آدرس رو وارد کند تا هزینه حمل و نقل محاسبه شود.

مقصد ارسال

در این بخش میتوانید تعیین کنید که کدام یک از آدرس های کاربر به عنوان آدرس پیشفرض ارسال در نظر گرفته شود.

۳- پیشفرض به آدرس حمل و نقل مشتری
۴- پیشفرض به آدرس صورتحساب مشتری
۵- حمل و نقل اجباری به آدرس صورتحساب مشتری

حالت اشکال زدایی

۶- فعال کردن حالت اشکال زدایی: در صورتی که این گزینه را فعال کنید، کلیه خطاهای احتمالی اتفاق افتاده در متد های حمل و نقل، به طور کامل در سایت نمایش داده خواهند شد. فعال کردن این گزینه فقط برای محیط های تستی توصیه میشود و بهتر است از آن در سایت اصلی خود استفاده نکنید.
روش های حمل و نقل

در این بخش میتوانید روش های حمل و نقل رو مشخص کنید.

تنظیمات حمل و نقل ووکامرس

برای تعریف روش جدید روی گزینه افزودن روش حمل و نقل کلیک کنید تا مثل تصویر زیر بتوانید روش جدید تعریف کنید. 

 

تنظیمات حمل و نقل ووکامرس

در باکس اول نام روش حمل و نقل رو وارد کنید بعد در باکس دوم یک نام به صورت خارجی بزنید و در باکس سوم هم توضیحاتی در مورد روش حمل و نقل و در انتها روی گزینه ذخیره روش های حمل و نقل کلیک کنید تا اضافه شود.

ایجاد نوشته در وردپرس

ایجاد دسته بندی محصولات در ووکامرس بصورت صحیح و اصولی

ایجاد محصول در فروشگاه ساز اینترنتی ووکامرس