اصناف 724

برچسب در ووکامرس

برچسب در ووکامرس
قبل از اینکه در مورد برچسب در ووکامرس صحبت کنیم باید بگویم برچسب در وردپرس و برچسب در ووکامرس فرق آنچنانی با هم ندارند و یک کار رو انجام میدهند. قبل از آموزش برچسب محصولات ووکامرس، ابتدا توضیحی در مورد برچسب میدهیم که بیشتر با آن آشنا شوید:
برچسب در ووکامرس

برچسب در وردپرس چیست

اولین چیزی که در بخش مدیریت برچسب ها در وردپرس باید به آن پرداخته و جواب آن داده شود برچسب در وردپرس چیست است. برچسب یا تگ (Tag) یک مدل دسته بندی خاص و کوچک تر است که کاربر بر اساس آن می تواند مطالب مورد نظرش رو پیدا کند. و بیشتر به کاربر کمک میکند تا با جستجو در سایت و با استفاده از برچسب ها مطلب مورد نظرشو پیدا کند. در هر سایت نمیتوان تعداد زیادی دسته نوشته (پیشنهاد می شود مقاله دسته بندی نوشته ها در وردپرس مطالعه شود) مشخص کرد پس میتوان از برچسب ها استفاده کرد.

برچسب هر نوشته بستگی به محتوای نوشته دارد اما دسته نوشته بستگی به عنوان نوشته دارد. مثلا یک مطلب در مورد آموزش وردپرس تولید کردیم برچسب ها میتواند اینها باشند : وردپرس – آموزش وردپرس. یا اگر بخواهیم مثال دیگر بزنیم مطلب ما در مورد مشاغل،خدمات و مکانهای گردشگری در ایران باشد برچسب های میتواند اینها باشند : بانک مشاغل و گردشگری ایران،بانک مشاغل ایران، گردشگری در ایران، و…

آموزش برچسب در ووکامرس

برای اضافه کردن برچسب در ووکامرس، کافیه وقتی در صفحه افزودن محصول جدید هستید از جعبه برچسب ها در سمت چپ استفاده کنید و برچسب های مورد نظر رو وارد کنید. مانند تصویر زیر:

برچسب در ووکامرس

کافیه برچسب مورد نظر رو در فیلد مورد نظر بنویسید و بعد دکمه افزودن رو بزنید البته با زدن دکمه اینتر از صفحه کلید هم برچسب ها اضافه می شوند. 

برچسب در ووکامرس

بعد از اضافه کردن برچسب ها میتوانید هر کدام رو که نیاز نداشتید حذف کنید. برای برچسب کافیه روی دکمه ضربدر که در عکس مشخص کردیم بزنید تا برچسب محصول حذف شوید. اگه قبلا از تعدادی برچسب به تعداد زیادی استفاده کردید کافیه روی گزینه انتخاب از میان برچسب های بیشتر استفاده شده رو بزنید تا لیست این برچسب ها به شما نمایش داده شود.

مدیریت برچسب در ووکامرس

برای دسترسی به بخش مدیریت برچسب در ووکامرس، کافیه از منوی محصولات گزینه برچسب ها رو بزنید تا وارد صفحه مدیریت برچسب در ووکامرس شوید مانند تصویر زیر:

برچسب در ووکامرس

بعد از اینکه وارد صفحه مدیریت برچسب در ووکامرس شدید میتوانید از این بخش برچسب هایی که قبلا وارد کردید رو حذف یا ویرایش کنید و برچسب های جدید رو اضافه کنید. 

برچسب در ووکامرس

اضافه کردن برچسب محصول در ووکامرس

۱- راهنما:

اگر این گزینه رو بزنید بخش راهنمای این صفحه باز می شود. معمولا اطلاعات در مورد برچسب و نحوه افزودن رو آموزش میدهد و شما رو به چند لینک مفید ارجاع میدهد مثل درباره ووکامرس، پروژه در وردپرس، پروژه در گیت هاب، پوسته های رسمی و افزونه های رسمی

۲- تنظیمات صفحه:

اگر میخواهید جعبه های داخل این صفحه رو پنهان یا نمایش بدید از این گزینه استفاده کنید. البته از طریق این گزینه میتوانید برچسب ها رو صفحه بندی کنید.

۳- جستجو برچسب ها:

اگر تعداد برچسب ها زیاد باشد میتوانید از طریق این گزینه برچسب مورد نظرتون رو جستجو کنید.

۴- لیست برچسب ها:

لیست تمام برچسب ها در این بخش قرار میگیرد.

۵- نام:

اگر خواستید برچسب جدید اضافه کنید باید در این فیلد نام برچسب رو وارد کنید. این نام در بخش برچسب های نمایش داده می شود.

۶- نامک:

هر برچسب یک نامک دارد که پیشنهاد میکنم همین نام رو به عنوان نامک در نظر بگیرید.

۷- توضیح:

برای هر چسب میتوانید یک توضیح بنویسید تا وقتی که کاربر برچسب رو کلیک کرد و لیست مطالب برای او نمایش داده شد این توضیحات نمایش داده می شود. البته باید قالب وردپرس شما توضیحات رو نمایش دهد یعنی پشتیبانی کند.

۸- افزودن برچسب جدید:

بعد از اینکه اطلاعات برچسب جدید را وارد کردید برای افزودن برچسب محصول ووکامرس، باید دکمه افزودن برچسب جدید رو کلیک کنید تا برچسب ایحاد شود.

مدیریت یک برچسب محصول

شما به صورت تکی میتوانید برچسب ها رو مدیریت کنید. کافیه موس رو روی برچسب مورد نظر ببرید تا گزینه های مدیریت برچسب نمابان شود.

برچسب در ووکامرس

1- ویرایش:

اگر خواستید به صورت کامل همه چیز برچسب رو ویرایش کنید با استفاده از ویرایش میتوانید این کار رو انجام دهید.

2- ویرایش سریع:

اگر خواستید فقط نام و نامک رو عوض کنید میتوانید از این گزینه استفاده کنید.

3- پاک کردن:

اگر خواستید برچسب رو حذف کنید کافیه رو پاک کردن بزنید تا برچسب حذف شود.

4- نمایش:

اگر خواستید برچسب رو ببیند و مطالبی که از این برچسب استفاده کردن، کافیه روی نمایش بزنید تا لیست مطالبی که از این برچسب استفاده میکنند رو ببینید.

ایجاد نوشته در وردپرس

ایجاد دسته بندی محصولات در ووکامرس بصورت صحیح و اصولی

ایجاد محصول در فروشگاه ساز اینترنتی ووکامرس