آموزش کاسترد خانگی

دسر کاسترد خانگی از دسرهای خوشمزه سرد و بسیار معروفه. کاسترد خانگی انبه برای مهمانی ها و دورهمی های خانوادگی خیلی عالیه. درست کردن این دسر زمان خیلی کمی رو از شما میگیره و مزه جدید و متفاوتی داره.

این دستور ساده کاستارد پای خانگی فقط 6 ماده ساده دارد. بافت خامه ای آن خوشمزه است و برای پذیرایی از مهمانان یا لذت بردن از قهوه مناسب است. گاهی اوقات هیچ چیز بهتر از تهیه دستور سنتی مورد علاقه برای کسانی که دوستشان دارید وجود ندارد!

به دلیل بافت سبک و رنگ زرد آفتابی ، یک دسر ایده آل تابستانی است. کمی خامه را روی پای و انواع توت های تازه و یک پیمانه بستنی وانیلی در کنار آن اضافه کنید. کرم خامه ای قدیمی ، دستور خوشمزه مادربزرگ است ، تهیه آن نیز بسیار آسان است! با آموزش کاستارد خانگی ابریشمی صاف ، با طعمی جذاب و بافتی عالی با ما همراه باشید.
مواد لازم:
3/4 فنجان تکه های انبه
1/2 فنجان پالپ انبه
1/4 فنجان شکر
1/4 فنجان آرد ذرت
1 فنجان بیسکوئیت
2 و 1/4 فنجان شیر
کاسترد فوری که این روزها بیشتر رایجه رو با پودر کاسترد آماده تهیه میکنن. بعضی ها هم اشتباهاً بهش میگن پودر کاستر. به هر حال مهم نیست اسمش چی باشه. برای تهیه کاسترد خوشمره و عالی در کمترین زمان ممکن پودر کاسترد بهترین انتخاب شماست.

https://aparat.com/v/Q5wuM

با تشکر از شرکت دنیای طعم ورنگ درخشان (تولید کننده انواع رنگ های خوراکی، پودر ژله، دسر، کاسترد و نوشیدنی و … با برند سیرنگ و نیلیگون  www.tamorang.ir ) که از ما حمایت می کنند. حتما به سایتشون سر بزنید.

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment