آزمایش های ساده در خانه برای بررسی سلامت

انگشت هایتان را به شکل زیر در آورید و ناخن انگشت های اشاره تان را در مقابل هم قرار دهید. آیا یک لوزی ریز بین آنها می بینید ؟ خوب است، این لوزی نشان دهنده سلامت کامل قلب و عروق شماست

برای این آزمایش به یک تایمر نیاز دارید. پاهایتان را بلند کنید طوری که باسن موازی با زمین باشد، حالا دکمه شروع تایمر را فشار دهید. اگر بتوانید 20 دقیقه یا بیشتر در این حالت بمانید یعنی کمترین خطر را برای سکته کردن یا ابتلا به  زوال عقل دارید و برعکس اگر حفظ تعادل یک پا برای شما سخت باشد ممکن است نشان دهنده مشکلاتی مربوط به رگ های مغزی باشد.

دارید و برعکس اگر حفظ تعادل یک پا برای شما سخت باشد ممکن است نشان دهنده مشکلاتی مربوط به رگ های مغزی باشد. کم خونی به دلیل نبود هموگلوبین است و نشان می دهد ماهیچه ها و بافت های بدن به اندازه کافی اکسیژن دریافت نمی کنند و نمی توانند 100% خوب کار کنند. اگر متوجه شدید رنگ پریده هستید، زود خسته می شوید یا به سختی نفس می کشید باید برای برسی کم خونی به پزشک مراجعه کنید.

ریزش موها روندی طبیعی است. طبق گفته پزشکان ما روزانه 50 تا 100 تار مو از دست می دهیم و جای نگرانی نیست. اما برای اینکه متوجه شوید چه زمانی باید نگران ریزش موهایتان باشید می توانید آزمایشی ساده انجام دهید.

موهای شما باید خشک و تمیز باشند. یک دسته کوچک از موهایتان را در دست بگیرید و آن را به آهستگی بکشید. اگر حدود 2 تا 3 تار مو در دستتان داشتید کاملا معمولی است اما اگر بیشتر بود باید به یک متخصص مراجعه کنید.

دلایل زیادی برای ریزش مو وجود دارد که استرس، بهداشت ضعیف، مشکلات جدی در وضعیت سلامت و … می توانند از جمله این دلایل باشند. موها اغلب به دلیل عدم تعادل هورمونی و کمبودهای تغذیه ای نازک می شوند. این علائم را نباید نادیده گرفت.

Comments

mood_bad
  • No comments yet.
  • Add a comment